Dziadko. Powiastka Autobiograficzna

„Dziadko. Powiastka autobiograficzna” to debiutancka książka Uli Orlińskiej-Frymus. Publikacja powstała przy współpracy z ilustratorką Moniką Kreft.

Ilustrowana powiastka dla dorosłych? W takich kategoriach patrzymy przecież na „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. W podobny sposób autorka pisze o drugiej wojnie światowej. Czy to nie jest już infantylizm? Pamiętajmy jednak, że komiksowa opowieść Arta Spiegelmana „Maus” uhonorowana została prestiżową nagroda Pulitzera. Przy tym – obecnie – możemy przebierać w literaturze dziecięcej poświęconej temu okresowi.

Podobnych nawiązań i nici łączących poszczególne dzieła z powiastką Uli Orlińskiej-Frymus znaleźć możemy jeszcze więcej. Może w jej książce nie ma Róży, ale najważniejszą rolę pełnią tu również uczucia, które łączą dziewczęcą narratorkę i jej Dziadzia.
Ze wstępu Krzysztofa Lichtblaua

>>KUP TERAZ<<

Ula Orlińska-Frymus, urodzona w 1982 roku. Chaotyczna matka swojego syna. Zagubiona w tożsamości, poszukuje odpowiedzi na wiele pytań. Czyta i pisze o tym, co przeczytała. Widzi i opowiada o tym. Od lat związana z tematami dotyczącymi Zagłady człowieka przez człowieka. Kończy doktorat poświęcony Henrykowi Voglerowi w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego. Autorka wielu artykułów poświęconych literaturze Zagłady.

Monika Kreft, urodzona w 1977 roku. Z wykształcenia jest architektem. Matka dwóch córek. Fotografuje aparatem i słowem, które przekłada na ilustracje. Od 2005 do 2013 r. współwłaściciel i projektant biura projektowego IMINI Grupa, twórca wielu obiektów i aranżacji wnętrz w przestrzeniach prywatnych i publicznych. Współzałożycielka Projektu OO, lokalnej marki, propagującej dobry dizajn dla najmłodszych (ale nie tylko), oparty na filozofii SLOW dizajnu.

 

 

 

 

 

 

Tytuł: „Dziadko. Powiastka Autobiograficzna”
Autorka: Ula Orlińska-Frymus
Ilustracje: Monika Kreft
Wydawnictwo: Chatulim
Data i miejsce wydania: Szczecin 2018
ISBN: 978-83-950529-0-3
Wymiary: 20,5 cm x 20,5
Liczba stron: 50

Publikacja została wydana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.